Belt Schutsloot, de eerste vakantieweek

Verslag door Denise Oerlemans
Denise Oerlemans in Walibi Hoi.

Ik ben Denise en ik ben 13. Je ziet me hier zitten op een stier in het Wilde Westen in Walibi. Klik maar eens op de foto, dan zie je ook alles er omheen.

Ik vind het nooit zo leuk om op de foto te komen, maar hier heb ik toch wel erg veel plezier. De stier beweegt heel vreemd en dan heb je de grootste moeite om er op te blijven zitten. Maar dit was al weer in de tweede week van de vakantie.

In de eerste week waren we in Belt Schutsloot. Ik kende dat terrein al goed en dat was wel fijn zo in het begin. Mijn ouders hebben een restaurant in Veldhoven en hebben het (eigenlijk wel gelukkig voor ons) altijd erg druk in de zomer. Ik mag dan een tijdje mee met de caravan met Henny en Klaas Robers. Zij vinden dat geloof ik ook wel leuk. Ik in elk geval wel.
Zaterdag 22 juli

Om elf uur kwamen Henny en Klaas mij ophalen. Wij dronken eerst nog wat, maar toen werd toch mijn fiets op het rek achter op de caravan gezet, mijn bagage in de auto geladen en om half twaalf vertrokken we naar Belt Schutsloot. Toch nog eerder dan ik gedacht had. Ik vind dat altijd een heel eind rijden, maar deze keer viel het eigenlijk best mee.
Caravans op het middenveld In Belt kregen we een plaatsje in het midden. Er stonden daar al meer caravans langs het rood-witte lint en er zouden er nog veel meer komen.

We stonden vlak bij elkaar en eigenlijk was dat best gezellig zo. Ik herkende meteen een stel kinderen van vorig jaar en dat is ook vakantie voor mij.

Ik ben mijn tentje op gaan zetten, mijn luchtbed oppompen en de bagage in mijn tent doen. Er was haast geen ruimte bij de caravan voor mijn tent, maar het is toch gelukt.
Zondag 23 juli
Meisjes spelen met de surfplank Ja, het was de hele week erg warm en zonnig weer. Maar dat hindert niets in Belt Schutsloot, want het terrein heeft een steiger in het meer en daar vanaf kun je heerlijk zwemmen.

Er zijn surfplanken waar je mee mag spelen en dat is heerlijk. Als je er af valt word je alleen maar nat, niet koud, want ook het water was wel 26 graden, lekker warm dus.
Dian Nitters in het water Vlak bij mijn slaaptent stond de tent van Dian Nitters. Wij werden al snel goede vriendinnen. 's Avonds in bed konden we gewoon met elkaar praten, nou en dat deden we ook dus. Later deze week zijn we twee keer bij elkaar gaan slapen, een keer in haar tent en een keer in de mijne.

Hier zie je Dian zwemmen met een surfplank. Want ook wij gingen graag zwemmen in dit lekker warme water. Het is dan wel niet helder, maar dat hindert niks. Geen chloorlucht. Als je op het plaatje klikt zie je Dian beter.
Maandag 24 juli


Kanovaren
Op maandag gingen wij met z'n allen, nou bijna allemaal, naar het Natuur en Themapark Ecodrome in Zwolle. Het was daar erg gezellig, interessant en leuk. Je kon er van alles leren over de dieren van vroeger en van nu.

Maar er was nog veel meer dan alleen deze opgezette vogels. Er waren aquariums met levende bijzondere vissen, opgezette dieren, zelfs een dinosaurus, levende spinnen, skeletten zowel van dieren als van mensen enz.

Er waren natuurlijk ook nog andere dingen te zien dan alleen dieren, maar allemaal te maken met de natuur en het milieu. Je kon er zelfs kanovaren in een nagemaakt zuidamerikaans moeras. Hier zie je Rowan, Justin en Kevin in de kano in actie.

Meer hierover
Wij spelen Kolonisten 's Avonds was er een tournooi georganiseerd van het bordspel "Kolonisten van Catan". Daaraan deden heel veel kinderen mee.

Het spel werd eerst in vijf groepjes gespeeld. Daarna moesten alle winnaars tegen elkaar.

Dit spel is zó leuk dat er wel vijf borden voor de vakantie waren meegenomen.
Dinsdag 25 juli
Simon glijdt buik Omdat het schitterend en warm weer was gingen we 's middags midden op het terrein buikglijden. Simon had een lang zeil uitgelegd en ingesmeerd met zeep en water. En dan neem je een lange aanloop en laat je op het begin van het zeil op je buik vallen.

Het was glad en we hebben veel plezier gehad. Er deden zelfs een paar volwassenen mee.

Meer hierover
Lekker zwemmen Daarna gingen de kinderen zwemmen om weer schoon te worden. Kevin sprong van de steiger met zijn slippers nog aan....

Je raadt het al, een van zijn slippers bleef in de bodem vast hangen. Hij haalde een hark, maar daar ging het niet mee. Hij probeerde nog veel meer, maar niks lukte.

Toen kwam Rowan, hij dook naar de bodem, zocht even en haalde de slipper zo mee naar boven.
Pannenkoeken, hmmm lekker Zo waren ze nog maar nèt op tijd voor dat het pannenkoeken eten begon.

Als toetje was er een ijsje van de ijscokar die elke middag even op het terrein kwam. Wij konden kiezen uit de smaken:
  • Vanille
  • Aardbei
  • Boerenjongens
Natuurlijk stormde iedereen er op een drafje op af. Klik hier en je ziet het als het ware voor je ogen gebeuren.
Woensdag 26 juli
Metselen met echte steentjes Vandaag zijn we naar de ontdekhoek in Zwolle geweest. Dat was heel leerzaam, maar ook echt gezellig zo met z'n allen.

Omdat in Zwolle de wegen nogal omgelegd waren reden we zelfs met een Tomtom nog wel verkeerd!!

In de ontdekhoek kon je van alles doen. Hier zie je Femke een muurtje metselen van echte steentjes, maar je kon ook chips maken en bakken, een lepeltje smeden, de koe melken, een naam­plaatje maken, een dijk bouwen in een snel stromende rivier en nog veel meer.

Meer hierover

Voor wie er nog nooit geweest is:
"Ga er een keertje heen."
De ontdekhoek zit in verschillende plaatsen. Kijk ook maar eens op www.ontdekhoek.nl.
Tent opzetten

Slapen?
Deze nacht mocht een aantal grotere kinderen mee om te overnachten op een onbewoond eiland. Een grote verhuizing met tenten, luchtbedden en bagage.

In de speedboot, motorboot of gesleept in de kano vertrokken we met toch nog een vrij grote groep naar onbekende bestemming.

Daar aangekomen moest alles weer uitgeladen, uitgepakt, opgezet, opgepompt, uitgetrokken en aange­trokken worden.

Ramon van Hove vertelt ons
Meer hierover


Hoe we daar geslapen hebben en òf we geslapen hebben?

Voor jullie een vraag voor ons een weet!!
Donderdag 27 juli
Onbewoond ontbijt

Barbeque met z'n allen
's Morgens was het al weer vroeg dag.

Er was blijkbaar meer meegenomen dan alleen maar tenten en slaap­spullen. Er was zowaar een compleet ontbijt verzorgd voor iedereen op het onbewoonde eiland. Hier zie je ons aan een grote houten tafel daarvan genieten.

Toen alles weer was opgeruimd, ook de tenten en de luchtbedden, gingen we weer in de boten en voeren we terug naar het terrein.

Overdag was er niets gepland, tijd genoeg dus om slaap in te halen. De meesten gingen toch wel zwemmen, want het was daar nog steeds lekker warm weer voor.

's Avonds was er wel iets gepland: een barbecue met elkaar. Dat was zoals altijd weer erg gezellig zo met z'n allen.
Vrijdag 28 juli
Subtropisch zwembad Hesselingen Alweer de laatste dag. We gingen zwemmen in subtropisch zwembad Hesselingen in Meppel. Het weer was al subtropisch, maar toch was het lekker.

Natuurlijk weer heel veel plezier, juist ook met de kleintjes, die het altijd erg naar hun zin hebben in het water.
Sluiting van dit kamp En dan is er de sluiting. Nog eenmaal wordt gememoreerd wat we allemaal gedaan hebben deze week. Nog een maal komen de hoogtepunten voorbij. Woorden van dank aan allen die bijdroegen om deze week te maken wat hij geworden is.

Nog eenmaal is er dan koffie voor de volwassenen en nog één maal is er limonade voor de kinderen.

Dan wordt het kampmeesterschap officieel overgedragen. Dit kinder­vakantiekamp is voorbij. Maar morgen in Dronten herrijst het weer.
Zaterdag 29 juli
Tenten afbreken, voortenten en luifels van de caravan, opvouwen en opbergen, haringen in de zakjes. Alles in de caravan en in de auto, fietsen op het rek. Caravan aanhaken, afscheid nemen, handjes geven en daar gaan we.

Velen gaan richting Dronten, waar de tweede kindervakantieweek alweer lokt. Anderen gaan ergens anders heen, hebben hun eigen plannen. Zo gaat dat.

Maar leuk was het, dit eerste kindervakantiekamp 2006 in Belt Schutsloot, zo met elkaar.


Foto's: Adrie, Daphne, Eric, Francis, Frans, Rob, Han, Jurjen, Kevin, Klaas, Theo.

Pijl terug